Wielki żużel wraca do Zielonej Góry. Już 18 lipca na stadionie przy ul. Wrocławskiej zostaną rozegrane zawody Speedway Euro Championship, w których wezmą udział najlepsi żużlowcy świata, m.in. bracia Pawliccy, Patryk Dudek i Michał Janowski. To pierwsze od 2008 roku zawody rangi mistrzowskiej w Winnym Grodzie.
Jak mówi Piotr Szymański, przewodniczący komisji wyścigów torowych FIM Europe, wybór Zielonej Góry na organizatora zawodów był bardzo złożony:
Dziką kartę na udział w zawodach otrzymał Damian Ratajczak, żużlowiec Falubazu Zielona Góra:
– To bardzo nas cieszy, iż po tylu latach W69 znowu będzie areną światowego żużla – dodaje Rafał Prokopiuk, dyrektor zarządzający Falubazu:
Przy okazji zawodów żużlowych odbędzie się także wiele imprez towarzyszących, o czym mówi Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry:
Dodajmy, iż Speedway Euro Championship to drugi najwyższy rangą cykl zawodów żużlowych.

1 godzina temu
















