Świetny występ sztangistów Mazovii Ciechanów na mistrzostwach świata!

ciechanowinaczej.pl 6 dni temu
Czterech ciechanowskich zawodników CKLS Mazovia wzięło udział w mistrzostwa świata do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w hiszpańskim Leon. Jak informuje klub, wszyscy spisali się znakomicie. Na mistrzostwa zakończone w ostatni weekend wyjechali Michał Jaworski, Marcin Ziółkowski, Szymon Ziółkowski i Marek Gugała. Udowodnili, iż należą do grona najlepszych ciężarowców globu do lat 20 w swoich kategoriach wagowych. Wypadli najlepiej z całej polskiej ekipy.

Szymon Ziółkowski zajął 4. miejsce z wynikiem 365 kg w dwuboju (170 kg + 195 kg). Do medalu zabrało 1-2 kg. Na osłodę zdobył w rwaniu srebrny medal i poprawił aż 7 rekordów Polski! Marek Gugała ostatecznie zajął 6. miejsce z wynikiem 352 kg (155 kg + 197 kg). On może pochwalić się dwoma rekordami Polski. W kategorii 87 kg Michał Jaworski był 8. Z wynikiem 326 kg (146 kg +180 kg), w kat. 102 kg Marcin Ziółkowski (Polska) zajął 6 miejsce. Uzyskał 326 (151 kg + 175 kg).

- Takie sukcesy to efekt pracy zawodników i trenerów Mazovii – Wojciecha Geska, Bartosza Ostrowskiego. To praca zarządu klubu. Wreszcie – to pięknie ułożona kooperacja z firmą Eco Haropoon-Recycling i prezesem Grupy Eco