ZAP Syrena Zbąszynek nie przystąpi w okresie 2026/2027 do rozgrywek IV ligi piłkarskiej.
Zespół prowadzony wiosną przez trenera Krzysztofa Piosika zajął w minionej kampanii dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów. O przyczynach decyzji o wycofaniu drużyny mówi prezes Syreny, Sebastian Łeszyk:
W najbliższych dniach klub ze Zbąszynka ma złożyć do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej dokumenty zgłoszeniowe do A-klasy. Taki rozwój wydarzeń oznacza, iż w IV lidze utrzyma się Stal Sulęcin, która zajęła ostatnią lokatę i miała być jedynym spadkowiczem. Automatycznie byt w gorzowskiej „okręgówce” zachowa Pionier Zwierzyn.

12 godzin temu





![Efektowne zakończenie sezonu w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/40-1.jpg)



![Mundial: Portugalia - Uzbekistan. O której i gdzie oglądać? [TRANSMISJA]](https://i.iplsc.com/-/000MYEUCWXXWS8Q1-C321.webp)




