Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy poranek, 26 czerwca, w miejscowości Torzeniec w powiecie ostrzeszowskim. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 63-letniego mężczyzny, który utonął w stawie.
Służby ratunkowe zostały powiadomione po godzinie 8.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 63-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego przebywał rekreacyjnie nad stawem. W pewnym momencie został zauważony w wodzie przez właściciela zbiornika, który natychmiast wezwał pomoc.
Na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, jednak mimo ich wysiłków życia mężczyzny nie udało się uratować.
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 63-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego przebywał rekreacyjnie nad stawem. Mężczyzna został zauważony w wodzie przez właściciela stawu, który niezwłocznie powiadomił służby ratunkowe. Zespół Ratownictwa Medycznego podjął resuscytację krążeniowo-oddechową, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować – informuje Magdalena Hańdziuk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Na miejscu pracowali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.

3 godzin temu











