Tramwaje z Niemiec wolą warsztat niż tory

1 godzina temu

Używane tramwaje z niemieckiego Bonn zanotowały od listopada 23 usterki. Poznańskie MPK przekonuje, iż to normalny etap wdrażania.

MPK zakupiło 16 tramwajów NGT6D z niemieckiego Bonn by wzmocnić tabor przewoźnika. Za używane tramwaje Poznańska spółka zapłacił 723 500 euro.

Radny Poznania Zbigniew Czerwiński z PiS zwrócił się do władz miasta z pytaniami dotyczącymi eksploatacji tramwajów. W interpelacji chciał zweryfikować zapewnienia prezesa MPK, iż pojazdy są dobrej jakości.

Tramwaje więcej stoją niż jeżdżą

Z odpowiedzi na interpelację dowiadujemy się, iż pomimo mijających miesięcy na ulicę miasta wyjechały tylko dwa z 15 pojazdów. Ich wyjazdy od listopada zeszłego roku skończyły się 23 usterkami.

W piśmie przekazanym przez MPK – prezes, Krzysztof Dostatni odnosi się do awaryjności, tramwajów z Bonn.

Wskazać w tym miejscu należy, iż przedmiotowe tramwaje są w początkowym etapie ich eksploatacji w Poznaniu i równocześnie wykorzystywane są do szkoleń personelu obsługi i warsztatu, co wymaga ich obecności w zajezdni, dlatego w pierwszym kwartale br. nie każdego dnia były kierowane do obsługi linii komunikacyjnych – poinformował Dostatni.

Przy okazji prezes MPK podkreślił, iż każdy tramwaj ulega usterkom i tym samym podlega bieżącej naprawie.

Obecnie, mając już większe doświadczenie z przedmiotowymi tramwajami, dążymy do przyspieszenia prac związanych z dostosowaniem, co jest spowodowane (względnie długi czas procesu dostosowania) ograniczonymi naszymi mocami przerobowymi (realizacja własnymi siłami), żeby coraz więcej tramwajów NGT6D, mogło rozpocząć kursowanie na liniach komunikacyjnych w Poznaniu – zaznaczył Krzysztof Dostatni.

źródło – Głos Wielkopolski

Idź do oryginalnego materiału