Trener Wisły Puławy: Bardzo cieszę się z postawy zawodników

Piłkarze Wisły Puławy przegrali na własnym boisku z Wieczystą Kraków 0:2 w 11. kolejce rozgrywek II ligi. Bramki dla gości zdobyli Manuel Torres w 9. i Goku w 15. minucie.

Tak spotkanie na konferencji prasowej ocenił trener gości Sławomir Peszko: – Jest na plus. To trzy punkty uzyskane na trudnym wyjeździe. Wisła Puławy ma 16 punktów i trochę obawialiśmy się jej środka, gdzie czasem kontrolują mecz. Przez to nie chcieliśmy grać za dużo przez środek i często chcieliśmy się dostać pod pole karne przeciwnika z pominięciem drugiej linii. Mieliśmy też festiwal zmarnowanych sytuacji w drugiej połowie.

Z kolei szkoleniowiec Wisły Maciej Tokarczyk w następujący sposób podsumował mecz: – bardzo żałujemy pierwszych 25 minut, w których Wieczysta nad nami mocno dominowała i straciliśmy dwie bramki. Grając przeciwko takiemu zespołowi, trudno się wraca po dwóch „gongach”. Natomiast końcówka pierwszej połowy i fragmenty drugiej pokazały, iż byliśmy w stanie tworzyć sytuacje i budować dobre ataki pozycyjne. Mieliśmy kilka sytuacji, szkoda, iż jedna z nich nie zakończyła się bramką. Natomiast bardzo cieszę się z postawy zawodników, iż do ostatniej minuty chcieli zdobyć gola. Niestety Wieczysta była po prostu lepsza. Mamy trudny moment, ale jestem przekonany, iż z niego wyjdziemy i będziemy liczyć się w tej lidze.

W następnym meczu 13 października Wisła zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką.