Wygrana szczypiornistek KPR-u w Lidze Europy

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej piłkarki manualne KPR Gminy Kobierzyce pokonały we własnej hali mistrzynie Turcji Aramada Praxis Yalikavakspor 36:27.

Mecz świetnie się zaczął dla KPR-u, który po niespełna sześciu minutach prowadził 4:1. Wystarczyło jednak kilka chwil dekoncentracji i na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Przez kolejne minuty na boisku trwała wyrównana walka i wymiana ciosów. Zespołem, który musiał gonić wynik cały czas była jednak Aramada. Tak było do 21. minuty. Wówczas przy stanie 12:12 wicemistrzynie Polski zdobyły cztery gole, a przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę do pięciu trafień. Początek drugiej połowy ponownie należał do KPR-u, który po golu Marceliny Polańskiej w 37. minucie prowadził już 24:18. Kiedy kolejny fragment meczu wicemistrzynie Polski przegrały 2:6, na ich ławce trenerskiej zrobiło się nerwowo. Kilka wskazówek trenera Marcina Palicy wystarczyło, aby Kobierzyce ponownie przejęły inicjatywę. Twarda obrona i szybkie kontry sprawiły, ze KPR odskoczył na 30:24. Później polski zespół wykorzystał grę w przewadze i po trafieniu Zuzanny Ważnej było już 31:24. Turczynki w końcu przedarły się przez twarda obronę Polek, ale nie zdołały już odrobić start. W ostatniej akcji meczu Ważna po raz jedenasty wpisała się na listę strzelczyń i KPR na rewanż pojedzie z zaliczką dziewięciu goli. Mecz w Turcji zostanie rozegrany 13 października. KPR Gminy Kobierzyce – Aramada Praxis Yalikavakspor 36:27 (20:15) KPR Kobierzyce: Beata Kowalczyk, Viktoria Sałtaniuk, Patrycja Chojnacka – Zuzanna Ważna 11, Patrycja Kozioł 9, Magdalena Drażyk 5, Mariola Wiertelak 4, Marcelina Polańska 2, Anastazja Melekestseva 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Aleksandra...