Uczniowie opanowali basen. Odbyły się Mistrzostwa Gorzowa Klas II

radiogorzow.pl 4 dni temu

Najmłodsi pływacy rywalizowali na Słowiance. Za nami Mistrzostwa Gorzowa Klas II.

Ponad 400 drugoklasistów spotkało się dzisiaj na basenie Słowianki, by wziąć udział w mistrzostwach w pływaniu. Zawody były podsumowaniem całorocznych zajęć prowadzonych w gorzowskich podstawówkach i okazją do pierwszej sportowej rywalizacji najmłodszych adeptów pływania – mówi Agata Dusińska, prezes CSR Słowianka.

Zawody zorganizowane zostały w sposób profesjonalny, a trybuny zapełniły się kibicami. Dla dzieci było to niezwykłe przeżycie – dodaje Magdalena Piotrowska, menager zarządzający basenem Słowianki.

Najmłodsi z ekscytacją podeszli do zawodów. Niektórzy nie mieli problemów z przepłynięciem 25 metrów, inni musieli się nieco bardziej natrudzić. Każdy jednak wychodził z wody zadowolony.

A już w najbliższą środę na Słowiance odbędą się egzaminy na Kartę Pływacką. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów i egzaminu na stronie internetowej Słowianki

Idź do oryginalnego materiału