Udany start zawodniczek Ziemi Brzeskiej w wyścigu górskim

Helena Szetelnicka, Zuzanna Wojdyła, Hanna Wojdyła oraz Zofia Wojdyła, stanęły na podium wyścigu MTB na Górze św. Anny. Trzecia edycja zawodów pn. Cardio Sport Uphill Race odbyła się 15. sierpnia, a zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska dominowały w swoich kategoriach wiekowych.

Przypomnijmy, iż wyścig w kolarstwie górskim polegał w niektórych kategoriach na jeździe indywidualnej na czas, a w innych na ściganiu ze startu wspólnego. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania trudną technicznie trasę z ogromna ilością podjazdów.

• „W kategorii wiekowej 8-10 lat zwyciężyła Helena Szetelnicka, która ze startu wspólnego ścigała się także z chłopcami. W starszej kategorii wiekowej 1. miejsce wywalczyła Zuzanna Wojdyła, druga na mecie była Hanna Wojdyła, a na trzecie pozycji przyjechała Zofia Wojdyła. Wśród chłopców, w kat. wiekowej rocznika 2007 wystartował Piotr Szetelnicki i zakwalifikował się na 9. miejscu” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, iż już w najbliższy weekend w Górskich Mistrzostwach Polski wystartuje Wiktoria Madejska. Trener Moszumański przygotowuje naszą zawodniczkę na szosowych odcinkach w Głuchołazach.