Upał uderzył w systemy. Problemy mieszkańców

2 godzin temu

Upał daje o sobie już znać. W olsztyńskim magistracie doszło do awarii systemów sieciowych.

Padła nam klimatyzacja w serwerowni, przez co nie działa nasza strona urzędowa i systemy kolejkoweinformują ratuszowi urzędnicy.

A to oznacza poważne problemy dla mieszkańców chcących załatwić swoje sprawy w urzędzie. Kolejna rzecz to problemy z transportem publicznym, który reguluje system ITS. — Mogą również wystąpić utrudnienia w działaniu systemu ITS i przy zakupie biletów – dodaje ratusz.

ITS reguluje także ruch na skrzyżowaniach. – Pracujemy nad usunięciem awarii i zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej przywrócić działanie wszystkich usług zapewniają urzędnicy magistratu.

Nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta. – przez cały czas pracujemy nad naprawą awarii. Polecamy przenieść załatwianie urzędowych spraw na poniedziałek czytamy w ostatnim komunikacie.

Przypomnijmy, iż Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem obowiązujące na terenie całej Polski. Alerty będą ważne do sobotniego przedpołudnia. Synoptycy prognozują, iż temperatura w ciągu dnia może sięgać choćby 33°C, a w nocy lokalnie nie spadnie poniżej 20°C.

Według prognoz kulminacja upałów przypadnie na niedzielę. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują m.in. na południu województw pomorskiego, podlaskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, a także na północy Mazowsza oraz w części województwa warmińsko-mazurskiego.

W tych regionach w czwartek temperatury mają wynieść od 28 do 30°C, a w piątek od 30 do 32°C. W nocy termometry pokażą od 14 do 17°C.

Idź do oryginalnego materiału