Upał daje o sobie już znać. W olsztyńskim magistracie doszło do awarii systemów sieciowych.
–Padła nam klimatyzacja w serwerowni, przez co nie działa nasza strona urzędowa i systemy kolejkowe – informują ratuszowi urzędnicy.
A to oznacza poważne problemy dla mieszkańców chcących załatwić swoje sprawy w urzędzie. Kolejna rzecz to problemy z transportem publicznym, który reguluje system ITS. — Mogą również wystąpić utrudnienia w działaniu systemu ITS i przy zakupie biletów – dodaje ratusz.
ITS reguluje także ruch na skrzyżowaniach. – Pracujemy nad usunięciem awarii i zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej przywrócić działanie wszystkich usług – zapewniają urzędnicy magistratu.
Nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta. – przez cały czas pracujemy nad naprawą awarii. Polecamy przenieść załatwianie urzędowych spraw na poniedziałek – czytamy w ostatnim komunikacie.
Przypomnijmy, iż Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem obowiązujące na terenie całej Polski. Alerty będą ważne do sobotniego przedpołudnia. Synoptycy prognozują, iż temperatura w ciągu dnia może sięgać choćby 33°C, a w nocy lokalnie nie spadnie poniżej 20°C.
Według prognoz kulminacja upałów przypadnie na niedzielę. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują m.in. na południu województw pomorskiego, podlaskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, a także na północy Mazowsza oraz w części województwa warmińsko-mazurskiego.
W tych regionach w czwartek temperatury mają wynieść od 28 do 30°C, a w piątek od 30 do 32°C. W nocy termometry pokażą od 14 do 17°C.

2 godzin temu












