Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia przed upałami. Jak zapowiadają synoptycy, temperatura także w naszym regionie może wzrosnąć choćby do 35-39 stopni Celsjusza.
– Planując długą podróż, należy odpowiednio się przygotować – mówi podkomisarz Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – jeżeli chodzi o samego kierowcę, powinien odpowiednio się przygotować. W takie upały warto podróżować wcześnie rano bądź późnym wieczorem, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Kierujący powinien przed podróżą wyspać się, być wypoczęty, regularnie pić wodę, choćby jeżeli nie odczuwamy pragnienia. Warto robić przerwy co około dwie godziny lub co 150-200 kilometrów. Możemy też zmieniać się za kierownicą. Ubierzmy się w lekkie, przewiewne ubranie. Pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych oraz o filtrze UV.
Dodatkowo funkcjonariusze wskazują, iż podczas wysokich temperatur należy zabrać ze sobą w podróż około 2 litrów wody na osobę. Warto także mieć lekkie przekąski, np. orzechy, owoce czy batony zbożowe.
InYa / opr. WM
Fot. pexels.com

4 godzin temu
![Urokliwa Przystań pełna atrakcji. Goście nie kryli zachwytu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_5342.jpg)



![Upalny weekend w Ostrołęce. Mieszkańcy szukają ochłody nad Narwią [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/728473677_1521455819482424_5832364669459214435_n.jpg)







