Uwaga na upał! Przegrzanie i odwodnienie mogą być groźne

4 godzin temu
fot. Radio Doxa

Zbyt długie przebywanie na słońcu może spowodować problemy ze zdrowiem. Przed nami upalne dni, z temperaturą powietrza przekraczającą 30 stopni. Upał może doprowadzić do przegrzania i odwodnienia organizmu, a w konsekwencji do udaru słonecznego lub cieplnego. Najbardziej narażone są małe dzieci i osoby starsze, jednak przy tak wysokiej temperaturze wszyscy musimy zachować ostrożność – mówi Marek Waszczewski, rzecznik GIS.

Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, w czasie dnia należy zasłonić okna w mieszkaniu, aby zmniejszyć nasłonecznienie. Okna lepiej otwierać w nocy, aby przewietrzyć pomieszczenia nieco chłodniejszym powietrzem. Podstawowe informacje na temat tego, jak chronić się przed upałem można znaleźć na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. (IAR)

Idź do oryginalnego materiału