W jedenastu wygrali trzynastoma. Industria „rozbiła” Zagłębie Lubin

1 tydzień temu

Piłkarze ręczni Industrii Kielce w 5. kolejce Orlen Superligi pewnie pokonali w Lubinie miejscowe Zagłębie 34:21 (18:11). Najwięcej bramek dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa zdobyli Łukasz Rogulski 10 i Szymon Wiaderny 6. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był autor 4 goli Dawid Krysiak.

Kielczanie pojechali na Dolny Śląsk w zaledwie 11-osobowym składzie. W porównaniu z ostatnimi meczami zabrakło mających problemy zdrowotne Igora Karacicia i Cezarego Surgiela. Wolne dostali Sandro Mestrić, Arkadiusz Moryto i Theo Monar. Mimo to przewaga wicemistrzów Polski ani przez moment nie podlegała dyskusji. Już po ośmiu minutach prowadzili 6:2, ale Zagłębie „odgryzło się”, zdobywając trzy bramki z rzędu. Dopiero po czterech minutach trafił dla Industrii Daniel Dujszebajew. Między 17 a 21 minutą kielczanie rzucili cztery gole nie tracąc żadnego i wynik brzmiał 12:6. Było jasne, iż zwycięzca tego meczu może być tylko jeden. Na przerwę obydwie drużyny schodziły przy przewadze Industrii wynoszącej siedem trafień. W drugiej połowie Żółto-Biało-Niebiscy już spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i jeszcze powiększyli dystans.

– Mniej czasami znaczy więcej, bo dziś chłopcy kontrolowali mecz od samego początku. Wiedzieliśmy kiedy przyspieszyć, kiedy zdobywać szybkie bramki po kontratakach, kiedy nie tracić głupich piłek, więc wszystko się fajnie układało. Nie pozwoliliśmy „rozkręcić się” drużynie z Lubina, która szczególnie u siebie potrafi być bardzo groźna. Cieszymy się, iż wrócił do nas Szymon Wiaderny i swoją robotę na boisku wykonał. Pozostali też zagrali świetny mecz i z boku było fajnie na to patrzeć podsumował drugi trener Industrii Krzysztof Lijewski.

Już w najbliższą środę (2 października) kielczanie w 6. kolejce Orlen Superligi zmierzą się w Opolu z miejscową Gwardią.

MKS Zagłębie Lubin – Industria Kielce 21:34 (11:18)

Zagłębie Lubin: Schodkowski 6/23, Krukiewicz 3/19 – Krysiak 4, Dudkowski 3, Czuwara 2, Drozdalski 2, Pietruszko 2, Stanisław Gębala 3, Michalak 2, Jarosz 1, Pulit 1, Krupa 1, Sarnowski, Iskra.

Industria Kielce: Wałach 2/13, Cordalija – Osuch 2, Olejniczak 1, Kounkoud 5, Wiaderny 6, Dujshebaev 1, Tomasz Gębala 3, Karaliok 3, Rogulski 10, Nahi 3.