Warmia Grajewo w Olsztynie walczy o III ligę. Czy Wilczki uciszą Stomil?

1 tydzień temu
Nadszedł bardzo istotny dzień dla kibiców regionalnego futbolu na Podlasiu. W środę 17 czerwca o godzinie 18:00, oczy sportowego regionu zwrócą się na Stadion Miejski przy alei Piłsudskiego w Olsztynie. Warmia Grajewo rozpoczyna tam decydujący, arcytrudny etap walki o awans do BETCLIC III ligi. Stawka pierwszego meczu barażowego jest gigantyczna – tylko zwycięstwo przedłuża marzenia o wyższym szczeblu rozgrywkowym i daje przepustkę do wielkiego finału. Plama na honorze i olsztyńska gorycz. Stomil pod ścianą

Dla gospodarzy dzisiejszego starcia sam fakt gry na poziomie IV ligi to gigantyczne rozczarowanie i plama na honorze tak zasłużonego klubu, jakim jest Stomil Olsztyn. „Duma Warmii” była murowanym faworytem do wygrania swojej grupy, jednak po zaciętym boju do ostatniej kolejki musiała uznać wyższość Polonii Lidzbark Warmiński. Obie ekipy zgromadziły po 69 punktów, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań (1:2 u siebie, 1:1 na wyjeździe) zepchnął Olsztynian na drugie miejsce. W obozie rywali panuje pełna mobilizacja – kibice i działacze nie biorą pod uwagę innego scenariusza niż awans, a presja na drużynie gospodarzy jest wręcz przygniatająca.

Snajper z trzydziestką na koncie i medalista Euro kontra Wilczki

Grajewscy obrońcy będą musieli wznieść się na absolutne wyżyny swoich umiejętności. Największym zagrożeniem w szeregach Stomilu jest bez wątpienia
Idź do oryginalnego materiału