Jedną z najważniejszych informacji dla kibiców jest przedłużenie kontraktu Jana Niedzielskiego, który pozostanie przy Drodze Dębińskiej przez kolejne dwa sezony. Na następny rok swoją przyszłość z Wartą związał także Kacper Rychert.
W klubie pozostaną również zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach odegrali znaczące role. W kolejnym sezonie kibice ponownie zobaczą w zielonych barwach najlepszego strzelca drużyny Marcela Stefaniaka, a także Michała Smoczyńskiego i Mateusza Stanka.
Wcześniej Warta zabezpieczyła również przyszłość Kacpra Lepczyńskiego i Szymona Zalewskiego. Do końca grudnia w Poznaniu będą występować także Paweł Kwiatkowski oraz Patryk Kusztal, których wypożyczenia zostały przedłużone.
Istotną wiadomością jest również pozostanie Tomasza Wojcinowicza. Doświadczony obrońca przez cały czas przechodzi rehabilitację po kontuzji i nie będzie jeszcze do dyspozycji sztabu szkoleniowego, jednak klub wiąże z nim dalsze plany.
Równocześnie realizowane są rozmowy dotyczące przyszłości kolejnych zawodników obecnej kadry. Władze Warty nie ukrywają, iż proces budowy zespołu wciąż trwa i w najbliższym czasie można spodziewać się następnych decyzji personalnych.
Pierwszym nowym zawodnikiem pozyskanym przed kolejnymi rozgrywkami został 19-letni pomocnik Jakub Kendzia. Klub zapowiada jednak, iż to dopiero początek letnich wzmocnień, a kolejne transfery mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.
Nie obyło się również bez zmian w drugą stronę. Po zakończeniu okresów wypożyczeń do swoich macierzystych klubów wracają Karol Dziedzic oraz Kacper Szymanek. Wcześniej z Wartą Poznań pożegnali się również Filip Waluś i Szymon Michalski.
Budowa kadry na nowy sezon nabiera tempa. Kolejne tygodnie powinny przynieść następne informacje dotyczące zarówno nowych transferów, jak i ostatecznego kształtu zespołu, który przystąpi do rywalizacji w nadchodzących rozgrywkach.

1 godzina temu






![Najlepsze bloki z meczu Polska – Belgia [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYU9MQN02ACRV-C321.webp)





