Wasilków stolicą logicznych zmagań! Ponad 100 graczy walczyło o puchar burmistrza

4 dni temu
To był prawdziwy festiwal logicznego myślenia, wielkich emocji i genialnej zabawy. Niedawno hala Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie zamieniła się w arenę ogólnopolskich zmagań. Po raz pierwszy w historii zorganizowano tu I Mistrzostwa Wasilkowa w Rummikub o Puchar Burmistrza Wasilkowa. Wydarzenie, będące oficjalną częścią prestiżowego ogólnopolskiego cyklu Grand Prix, przyciągnęło rzeszę miłośników tej popularnej gry planszowej. Wielka integracja i ponad stu zawodników przy stolikach

Premiera turnieju okazała się frekwencyjnym strzałem w dziesiątkę. Przy stolikach zasiadło ponad 100 uczestników w różnym wieku, którzy udowodnili, iż gry planszowe posiadają niesamowitą moc integrowania pokoleń. Na sali panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, a każdy ruch na planszy wiązał się z ogromnym skupieniem. Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa, który objął patronat nad turniejem, skierował oficjalne gratulacje w stronę wszystkich zawodników, laureatów oraz nauczycieli i organizatorów, dzięki których zaangażowaniu to skomplikowane logistycznie wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem.

Rummikub to coś więcej niż zwykła gra planszowa

Dlaczego akurat Rummikub? Organizatorzy podkreślają, iż ta popularna na całym świecie gra to w rzeczywistości genialny instrument edukacyjny i doskonały trening dla młodego umysłu. Rozgrywka w idealny sposób rozwija myślenie l
Idź do oryginalnego materiału