Mieszkańcy czekali na zmiany, ZDM ma plan
Na to, jak aktualnie wygląda sytuacja na opisywanym skrzyżowaniu, zwracała uwagę radna Warszawy Anna Auksel-Sekutowicz. - Podchodzili do mnie mieszkańcy i zgłaszali problem. Jest tam bardzo niebezpiecznie, zarówno dla osób poruszających się samochodem, ale także i dla pieszych. To po prostu trzeba zobaczyć - podkreślała.
Jak się dowiedzieliśmy, Zarząd Dróg Miejskich ma już gotowy projekt zmian na skrzyżowaniu. Opowiedział o nim rzecznik Maciej Dziubiński.
- Projekt stałej organizacji ruchu zakłada zmianę pierwszeństwa bez budowy sygnalizacji. Według nas tego typu rozwiązanie mogłoby poprawić sytuację i przede wszystkim byłoby znacznie tańsze - zaznaczył.
Organizacja ruchu będzie tam przypominać rondo, ale bez wyspy. Pojazdy, które już wjadą na skrzyżowanie, będą miały pierwszeństwo zjazdu. Zmiany u zbiegu Płochocińskiej i Modlińskiej zostaną wprowadzone po zakończeniu remontu ulicy Białołęckiej.

1 godzina temu











