21 czerwca w Kumowej Dolinie odbył się II Bieg Pamięci Tomasza Koguciuka organizowany przez grupę Chełm Biega. W zmaganiach wzięło udział ok. 60 osób, a wyścig poprzedziło wspólne wykonanie 13 pompek w ramach akcji wspierającej Szymona
Zelenta.Pierwsze miejsca w biegu na 5 km zajęli Krzysztof Wyrostek i Justyna Jagiełło, drugie Tomasz Lipiński i Jagoda Orłowicz, zaś trzecie Grzegorz Szczurek i Monika Korzeniowska. W marszu nordic walking zwyciężyli Marek Lik i Anita Okońska-Mandziuk, za nimi znaleźli się Piotr Mandziuk i Elżbieta Fiturska, a podium zamknęli Tomasz Świrszcz i Justyna
Bednarczyk.Podczas wydarzenia były zbierane fundusze na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. Kazimierza Malinowskiego, którego Tomasz Koguciuk był wolontariuszem. Do puszki trafiło znacznie ponad 3000 zł.