Wiktoria Madejska znów zwyciężyła w Pucharze Polski! Helena Szetelnicka na 2. pozycji w maratonie MTB

Miniony weekend, to kolejne sukcesy młodych zawodniczek klubu kolarskiego Ziemia Brzeska. Wiktoria Madejska wygrała jazdę indywidualną na czas oraz wyścig ze stratu wspólnego podczas Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym rozegranym w Dąbkach, natomiast Helena Szetelnicka debiutowała w maratonie MTB na dystansie 25 km w Częstochowie i wywalczyła 2. miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej.

W sobotę i niedzielę (3-4 czerwca) odbyła się kolejna runda Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym. Pierwszego dnia zawodów, w jeździe indywidualnej na czas, Wiktoria Madejska zupełnie „odjechała” swoim rywalkom, a jej czas na mecie (10:28:56) był choćby lepszy od najszybszego kolarza w kategorii chłopców (10:32:07)!

Taki pokaz mocy nie sprawił, iż najlepsze żakinie w Polsce poddały się drugiego dnia pucharu podczas wyścigu ze startu wspólnego. W niedzielę na torze pomiędzy dziewczętami trwała zacięta walka do samego końca, jednak ćwiczona wcześniej taktyka z trenerem Franciszkiem Moszumańskim zaowocowała i tym razem. Wiktoria Madejska „odpaliła” na finiszu, wyprzedziła całą grupę, a na ostatnich kilkunastu metrach wyprzedziła liderkę i wygrała cały wyścig.

– „Wiktoria wytrzymała do końca i na ostatnich metrach jadąc za prowadząca wyskoczyła za jej pleców i dosłownie o długość stopy wygrała. Elementy te były ćwiczone na ostatnich treningach

Strat w grupie i finisz w grupie, to zupełnie inny rodzaj wyścigu niż czasówka, którą można wygrać wyraźnie. W peletonie już tak łatwo nie jest. Ciesze się, iż Wiktoria wytrzymała do końca i na ostatnich metrach jadąc za prowadząca wyskoczyła za jej pleców i dosłownie o długość stopy wygrała. Elementy te były ćwiczone na ostatnich treningach” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Bardzo dobre wyścigi w trakcie ostatniego weekendu zaliczyła również najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej. Helena Szetelnicka pojechała w nieco innych wyścigach, bo MTB. W sobotę (3. czerwca) zajęła 7. miejsce podczas Ligi Aglomeracji Wałbrzyskiej Szkółek Kolarskich, natomiast dzień później w Częstochowie wywalczyła 2. miejsce w kat. 9-10 lat, podczas Ultra Jura MTB.

Dla Heleny był to debiutancki wyścig MTB na dystansie 25 km. Na mecie nie zabrakło łez szczęścia i zmęczenia. Dodajmy, iż starszy brat Heleny, Piotr Szetelnicki zajął 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej.