Wygrany złoty set i Projekt Warszawa awansuje do półfinału PlusLigi

2 tygodni temu

Siatkarze Projektu Warszawa awansowali do półfinału PlusLigi.

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Projekt przegrał z Bogdanką LUK Lublin 0:3. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzeby był złoty set, w którym stołeczni siatkarze wygrali 15:13.

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem zespołu z Warszawy 3:1.

Ekspert sportowy RDC Tomasz Sokołowski zwrócił uwagę na dobrą grę LUK Lublin, ale podkreślił, iż zwycięzca może być tylko jeden.

Od samego początku lublinianie grali dobrze. Doprowadzili do wygranej 3:0 i emocji nie zabrakło też w złotym secie zakończonym wynikiem 15:13. Mimo wcześniejszych porażek wygrywasz decydujący set i meldujesz się w półfinale – mówi Sokołowski.

Składy:

Projekt Warszawa: Taylor Averill, Bartłomiej Bołądź, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Karol Borkowski, Igor Grobelny, Linus Weber.

Bogdanka LUK Lublin: Tobias Christian Brand, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Marcin Komenda, Jan Nowakowski, Damian Schulz - Thales Hoss (libero) - Maciej Krysiak, Mateusz Malinowski, Maksym Kędzierski (libero).