Za ciężki i ze zniszczoną oponą

1 miesiąc temu

Kord wystający z opony, brak przeglądu tachografu i przekroczone parametry masowe wykryli wielkopolscy inspektorzy z Gniezna.

Krajowy przewóz drogowy piasku na potrzeby własne z Fałkowa do Wierzyc w powiecie gnieźnieńskim wykonywał ciężarówką polski przedsiębiorca.


Jego pojazd został zatrzymany do kontroli 27 lutego na drodze powiatowej numer DP2483P w Wierzycach. Inspektorzy z Gniezna stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1,6 t. Pojazd zamiast normatywnych 34 t ważył 35,6 t. Przekroczony był także o 1,85 t nacisk grupy osi składającej się z dwóch osi napędowych. Przy wartości prawidłowej wynoszącej 19 t, nacisk wyniósł 20,85 t. W trakcie kontroli kierowca nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 9.000 zł, bowiem jeszcze tachograf nie został poddany okresowemu przeglądowi, a pojazd miał zniszczoną oponę. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany i inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy w związku z ujawnioną niebezpieczną usterką opony.

/witd-poznan/

Idź do oryginalnego materiału