Za nami 34. Dni Niepołomic

niepolomice.eu 1 tydzień temu

Od sportowych emocji na ulicach miasta, przez koncerty gwiazd, po rodzinny finał z udziałem blisko 200 muzyków – za nami 34. Dni Niepołomic. Tegoroczne święto miasta po raz kolejny pokazało, iż największą jego siłą są ludzie: mieszkańcy, lokalne organizacje, artyści, wolontariusze i wszyscy ci, którzy przez trzy dni współtworzyli wyjątkową atmosferę w centrum Niepołomic.

34. Dni Niepołomic rozpoczęły się od nowości w programie. W piątkowy wieczór centrum miasta opanowali uczestnicy pierwszej edycji miejskiej sztafety CzakRun. Na trasie pojawiły się drużyny rodzinne, grupy przyjaciół, sąsiadów i współpracowników, a sportowa rywalizacja gwałtownie ustąpiła miejsca wspólnej zabawie. Chwilę później Rynek wypełniła muzyka za sprawą Big Bike Orchestra, zespołu, który w swoim charakterystycznym stylu otworzył koncertową część wydarzenia.

Sobota należała do mieszkańców. Na scenach w Rynku i Parku Miejskim prezentowały się lokalne zespoły, grupy taneczne, kluby sportowe, przedszkola, szkoły i organizacje społeczne, które przez wiele miesięcy przygotowywały swoje występy specjalnie na święto miasta. To właśnie oni od lat tworzą fundament Dni Niepołomic i nadają wydarzeniu jego lokalny charakter. Na scenach w Rynku i Parku Miejskim prezentowały się kolejne pokolenia mieszkańców, dla których występ podczas święta miasta jest często zwieńczeniem wielu miesięcy pracy i przygotowań.

Dni Niepołomic nie kończyły się na scenach. Przez cały weekend za Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa działało wesołe miasteczko, które nieustannie przyciągało mieszkańców i gości w każdym wieku. W sobotę tę część wydarzenia uzupełniła strefa firmy MAN, partnera 34. Dni Niepołomic, oferująca liczne atrakcje i aktywności dla mieszkańców.

Wieczór należał do muzyki. Przed publicznością wystąpili Zbigniew Guzowski – mieszkaniec Niepołomic i półfinalista programu The Voice Senior,, Mateusz Ziółko oraz Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem zmiennej pogody, jednak choćby intensywne opady deszczu nie wpłynęły na frekwencję pod sceną. Mieszkańcy i goście licznie uczestniczyli w koncertach, a Rynek przez cały wieczór pozostawał centrum wydarzeń. Muzyczne emocje nie zakończyły się wraz z ostatnim koncertem. W Parku Miejskim trwała tradycyjna potańcówka, podczas której uczestnicy bawili się jeszcze długo po północy.

Niedzielny poranek rozpoczęła tradycyjna msza święta w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Niepołomice. Po jej zakończeniu uczestnicy spotkali się podczas Niepołomickiego Śniadania przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Niepołomice.

W Ogrodach Królowej Bony odbywały się warsztaty i animacje, przed Zamkiem swoje umiejętności prezentowali strażacy, a Park Miejski opanowali najmłodsi uczestnicy wydarzenia bawiący się podczas Mini Disco prowadzonego przez animatorów z Bawimy Się. W tym samym czasie mieszkańcy odwiedzali Muzeum Niepołomickie, Bibliotekę Publiczną i Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, korzystając ze specjalnego programu przygotowanego na finałowy dzień święta miasta.

Na zakończenie 34. Dni Niepołomic na scenie pojawiła się Akademia Ciupaga. Blisko 200 muzyków z Łącka – dzieci, młodzież i dorośli – zaprezentowało widowisko, które od pierwszych dźwięków porwało publiczność. Charakterystyczne brzmienie góralskiej muzyki, energia płynąca ze sceny i niezwykła liczba wykonawców sprawiły, iż koncert stał się jednym z najbardziej spektakularnych momentów całego weekendu.

Tegoroczna edycja nie mogłaby odbyć się bez wsparcia sponsorów i partnerów. Sponsorami wydarzenia byli: Powiat Wielicki, Kopalnia Soli w Wieliczce, Remy Food, Luna Park Josef Kamenecky, MAN, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Małopolski Bank Spółdzielczy, Cukiernia Iwona, Browar Kazimierz, Marseplast, Woodward, PSB Mrówka Niepołomice, Fiberway oraz Renault Auto Spektrum. Partnerami wydarzenia byli: Pole Kultury, Muzeum Niepołomickie, Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Biblioteka Publiczna w Niepołomicach.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, artystom, organizacjom, wolontariuszom oraz gościom za obecność i wspólne tworzenie atmosfery 34. Dni Niepołomic. Szczególne podziękowania kierujemy do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach oraz Straży Miejskiej w Niepołomicach za wsparcie organizacyjne, zabezpieczenie wydarzenia i pomoc podczas całego weekendu.

Tysiące uczestników, setki artystów i niezliczone wspólne chwile – tak zapamiętamy 34. Dni Niepołomic. Do zobaczenia za rok!

Idź do oryginalnego materiału