Zagłębie pokonane w Kaliszu

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
Szczypiorniści z Lubina w 8. kolejce Superligi przegrali na wyjeździe z MKS-em 24:30 (10:15).

Początek meczu był wyrównany. Pierwsze trafienie zanotował w 2. minucie Joel Ribeiro, chwilę później odpowiedział z rzutu karnego Jan Czuwara. gwałtownie jednak gospodarze zaczęli zaznaczać swoją przewagę. W 5. minucie po dwóch bramkach Władysłava Doncowa i jednej Jakuba Morynia, przy zaledwie jednym trafieniu po drugiej stronie Patryka Iskry, kaliszanie prowadzili 4:2. Gospodarze rozpędzali się i w 14. minucie wygrywali już różnicą pięciu trafień (9:4). Miedziowi jednak nie odpuszczali i w 18. minucie doszli MKS na dwa trafienia – 10:8. W ostatnich 10 minutach pierwszej części spotkania zobaczyliśmy kolejny zryw gospodarzy. Ostatecznie do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 15:10 dla miejscowych Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Bramki po kolei rzucali Paweł Krupa, Dawid Krysiak i Wojciech Kozłowski. W 34. minucie było 15:13. Później mecz się nieco wyrównał, ale nie na długo, bo już w 40. minucie, po bramce Miłosza Bekisza, gospodarze mieli znów pięć bramek przewagi – 20:15. O czas poprosił trener Zagłębia Jarosław Hipner. Porady szkoleniowca na kilka się jednak zdały. Kaliszanie przez cały czas grali twardo w obronie i wykorzystywali swoje szanse w ataku. W 48. minucie przewaga gospodarzy wynosiła już siedem trafień – 24:17. MKS kontrolował poczynania do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 30:24. Na najlepszego zawodnika meczu został wybrany bramkarz Zagłębia Lubin, Miłosz Byczek. Energa MKS Kalisz – MKS Zagłębie Lubin 30:24 (15:10) MKS: Sobczak, Szczecina, Hrdlicka – Starcević, Moryń 2, Kowalczyk 1, Kus 1, Kucharzyk,...