Zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwon-do zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych

1 tydzień temu
Młoda legnicka wojowniczka z Legnickiego Klubu Taekwon-do, Kornelia Domonik, wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do w kategorii do 60 kg podczas zawodów w Stęszewie. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych okazały się wyjątkowo wymagającym wyzwaniem. Na matach turniejowych rywalizowało aż 308 najlepszych zawodników i zawodniczek reprezentujących 50 czołowych klubów z całego kraju.

W drodze po srebrny medal Kornelia Domonik stoczyła cztery pojedynki, ulegając dopiero w ścisłym finale aktualnej reprezentantce kraju - Karolinie Repczyńskiej z Wrocławia. To fantastyczne zakończenie pierwszej części sezonu startowego 2026.

Przed zawodnikami LKT Legnica bardzo intensywne, pracowite letnie miesiące. Już 27 czerwca w Jarosławcu rozpocznie się zgrupowanie Letniej Akademii Taekwon-do, które potrwa do 7 lipca. Obóz ten będzie kluczowym elementem budowania formy przed kolejnym, historycznym wyzwaniem.

We wrześniu legniczanie wyruszą do słonecznej Hiszpanii, by powalczyć o jak najwyższe laury na arenie międzynarodowej podczas X Pucharu Świata w Taekwon-do Benidorm 2026.
Idź do oryginalnego materiału