Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotni poranek, 27 czerwca, w samym centrum Lublina. Na rondzie Dmowskiego, w pobliżu Zamku Lubelskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu natychmiast interweniowały służby ratunkowe oraz policja.
Oboje twierdzą, iż mieli zielone światło
Zgłoszenie o zderzeniu pojazdów wpłynęło do służb ratunkowych tuż przed godziną 7:00 rano. W kolizji brały udział dwa auta: peugeot oraz volkswagen.
Przebieg zdarzenia od samego początku wzbudził spore kontrowersje wśród samych uczestników. Kierujący peugeotem mężczyzna jechał al. Tysiąclecia w kierunku al. Solidarności i jak stanowczo twierdzi – wjechał na rondo przy nadawanym zielonym świetle.
Dokładnie o tym samym przekonana była jednak siedząca za kierownicą volkswagena kobieta. Jechała ona ul. Podzamcze w kierunku al. Unii Lubelskiej i również utrzymuje, iż dla jej kierunku ruchu emitowany był zielony sygnał. Na środku skrzyżowania doszło do silnego bocznego uderzenia.
Jedna osoba poszkodowana
Siła zderzenia była na tyle duża, iż na miejsce oprócz patrolu drogówki wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierująca volkswagenem kobieta uskarżała się na bolesne dolegliwości, do których doszło w wyniku uderzenia podczas stłuczki.
Obecnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą szczegółowe czynności wyjaśniające. Kluczowym zadaniem mundurowych będzie teraz bezsporne odtworzenie sekwencji zmian świateł oraz ustalenie, który z kierujących faktycznie zastosował się do sygnalizacji, a kto rażąco złamał przepisy ruchu drogowego. Pomocne w tej sprawie mogą okazać się m.in. zabezpieczone nagrania z kamer miejskiego monitoringu.
Zobacz również
Zderzenie aut na rondzie Dmowskiego. Oboje twierdzili, iż mieli zielone światło [ZDJĘCIA]
Akcja kontrterrorystów przy ul. Koryznowej. Obezwładnili uzbrojonego 58-latka, groził odebraniem sobie życia
Zabarykadował się w mieszkaniu, grozi, iż odbierze sobie życie. Policja, negocjatorzy i kontrterroryści w akcji
Wahadło na ul. Zamojskiej przy Biedronce i zakaz wjazdu osobówek. Przebudowa al. Unii Lubelskiej wkracza w nowy etap
ZDJĘCIA
fot. reporter Janusz Żychowicz
2 godzin temu









