We wtorek 16 czerwca zostało oficjalnie potwierdzone to, o czym spekulowano od kilku dni. Piotr Sadczuk został odwołany z funkcji prezesa Wisły Płock. Funkcję prezesa objął po tym, jak klub spadł do I ligi w 2023, w lipcu 2023 roku. Sezon 2023/24 nie był udany, Wisła Płock nie dostała się choćby do baraży, ale już rok później, po zatrudnieniu Mariusza Misiury, Nafciarze awansowali do PKO Ekstraklasy - właśnie po barażach. Sezon 2025/26 był udany dla Wisły, Nafciarze skończyli na 8. miejscu. W międzyczasie klub zarobił m.in. na sprzedaży Andriasa Edmundssona.
- W imieniu całej społeczności Wisły Płock pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność ustępującemu Prezesowi. Dziękujemy za jego pełne zaangażowanie, profesjonalizm oraz serce włożone w budowanie silnej pozycji sportowej i organizacyjnej naszego klubu. Życzymy Panu Piotrowi Sadczukowi dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w realizacji kolejnych wyzwań na drodze zawodowej i w życiu osobistym - napisała Wisła Płock w komunikacie.
Jednocześnie pełniącym obowiązki prezesa został Maciej Wiącek, dotychczasowy wiceprezes Wisły Płock. Maciej Wiącek z klubem związany jest od 2001 roku, gdzie przez większość czasu pełnił funkcję dyrektora biura zarządu. Od 2024 roku był wiceprezesem klubu.
https://portalplock.pl/sport/przy-lukasiewicza-34-kryzys-zaczyna-byc-czescia-dna-wisla-radzi-sobie-w-trudnych-momentach/JEVAAEeWymE4aos5kqXTKlub przekazał, iż Maciej Wiącek będzie pełnił funkcję "do czasu powołania nowego Prezesa Zarządu".
Niebawem z klubem pożegna się też trener Mariusz Misiura. Póki co obowiązki dyrektora sportowego pełni jeszcze Radosław Kucharski.
O godz. 12:00 zaplanowana jest konferencja prasowa klubu.
https://portalplock.pl/sport/trzesienie-w-wisle-plock-odchodzi-prezes-prawdopodobnie-tez-trener-i-dyrektor-sportowy-znamy-kierunek/i0rcoUGZ5B3eynWx5wXL

















