Zmiany dla radzyńskich pielgrzymów z grupy 13. Nowa trasa związana z budową S19

kochamradzyn.pl 1 godzina temu
Pielgrzymi 46. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Radzynia muszą przygotować się na istotne zmiany. Jak poinformowali organizatorzy, od tegorocznej pielgrzymki na stałe zmieni się trasa przemarszu w dniu 3 sierpnia. Powodem są prowadzone prace związane z budową drogi ekspresowej S19.
Nowa trasa została już oficjalnie wyznaczona i poprowadzi uczestników przez kilka miejscowości regionu. Pielgrzymi wyruszą 3 sierpnia z Radzynia i przejdą kolejno przez:


Białą,
Borowe,
Wolę Chomejową,
Oszczepalin,
Marianów,
Wolę Bystrzycką,
Wojcieszków, gdzie zaplanowano postój obiadowy,
Adamów.


Pierwszy dzień marszu zakończy się noclegiem w Woli Gułowskiej.
Organizatorzy podkreślają, iż nowa trasa ma charakter stały i będzie obowiązywać również podczas kolejnych edycji pielgrzymki. Jak zaznaczono w komunikacie, przygotowany odcinek ma być „w sam raz na rozgrzewkę” dla uczestników wyruszających na pielgrzymi szlak.
Idź do oryginalnego materiału