Zoom na region

id-24.pl 2 miesięcy temu

KAMIENNA GÓRA. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oraz Miasto Zaclerz wspólnie realizuje zadanie pt. Zoom na region. Zadanie jest realizowane ze wsparciem środków Euroregionu Nysa w ramach Programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

W ramach zadania zrealizowano warsztaty artystyczne skierowane do uczestników z Polski i Czech. Zajęcia fotografii analogowej przeprowadzono dla dzieci, młodzieży, pracowników instytucji kultury: muzeów, archiwów, ośrodków kultury, bibliotek oraz mieszkańców Kamiennej Góry i Zaclerza. W warsztatach wzięło udział 100 osób.

Kolejnym etapem jest wystawa zdjęć wykonanej metodami klasycznej fotografii, prezentowana od 06 listopada 2024 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. W grudniu Będzie można zobaczyć wystawę w Miejskim Muzeum w Zaclerzu. Efektem realizowanego zadania są też publikację promujące walory historyczne i architektoniczne Kamiennej Góry oraz Zaclerza. Wydany zostanie przewodnik, bogato ilustrowany fotografiami, opatrzonymi opisami najważniejszych zabytkowych atrakcji regionu. Wydawnictwo przygotowane jest w języku polskim oraz czeskim. Dodatkową publikacją są karnety wypełnione widokówkami, które prezentują uchwycone w analogowej fotografii najpiękniejsze obiekty architektury.

Celami realizacji projektu Zoom na region jest pogłębianie więzi transgranicznych mieszkańców i instytucji pogranicza polsko-czeskiego, pogłębianie współpracy w dziedzinie kultury w Euroregionie Nysa oraz rozwój współpracy instytucjonalnej. Wszystkie te cele udało się zrealizować dzięki współpracy i wsparciu wielu instytucji i osób.

Dziękujemy Panu Alesowi Vanickovi, reprezentującemu Partnera projektu Miasto Zaclerz za wspólną inicjatywę i realizację projektu Zoom na region.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta Kamienna Góra Panu Januszowi Chodasewiczowi za pełną akcepcje i wsparcie wszystkich naszych działań.

Najserdeczniejsze podziękowanie kierujemy do Pani dyrektor Evy Rennerovej oraz całego wspaniałego zespołu Pracowników Miejskiego Muzeum w Zaclerzu, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach projektu.

Za techniczne i merytoryczne wsparcie podczas wszystkich etapów realizacji zadania, bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi Piotrowi Prociakowi.

Dziękujemy serdecznie za współpracę także podkarkonoskiemu regionaliście, panu Petrowi Bergmannowi.

Wszystkie wydarzenia odbyły się dzięki zaangażowaniu uczestników, mieszkańców pogranicza z Polski i Czech. Bardzo dziękujęmy za udział.
TS

Idź do oryginalnego materiału