Żubr zaczęły od wygranej w Legionowie. Zadecydowała końcówka

dziendobrybialystok.pl 1 tydzień temu

Od wygranej rozpoczęli rozgrywki ligowe koszykarze Żubry Chorten Białystok. Ekipa ze stolicy Podlasia pokonała 81:70 RJ House Legion Legionowo, choć do przerwy gospodarze do szatni schodzili z 5 punktową przewagę. Jako pierwsi zapunktowali goście: punkty z rzutu wolnego zdobył Krystian Tyszka. Odpowiedział Tomasz Rudko rzutem za 3 punkty. W 3 minucie gry białostoczanie odskoczyli od rywali na 4 punkty (12:8) po rzucie Bartosza Proczka. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo już w 6 minucie na prowadzeniu wyszli goście 15:14 po rzucie za 3 Adama Linowskiego. Potem zawodnicy z Legionowa zwiększyli przewagę do 8 oczek i utrzymywali kilkupunktową przewagę aż do końca kwarty. Drugą kwartę obie ekipy zaczęły seriami niecelnych rzutów. Pierwsi zapunktowali białostoczanie, którzy cierpliwie odrabiali stratę i w 16 minucie po osobistym Proczka wyrównali do stanu 31:31. Remisowa walka punkt za punkt trwała aż do przedostatniej minuty pierwszej połowy, kiedy Marcin Dutkiewicz rzutem za 3 ponownie wyprowadził Legionowię na trzypunktowe prowadzenie, a wynik przed przerwą na 43:38 ustalił Przemysław Słoniewski. Druga połowa to walka punkt za punkt: białostoczanie cierpliwie