Zwycięstwo puławskich piłkarzy ręcznych |#LPU24.pl

Szczypiorniści Azotów Puławy w niedzielne popołudnie mieli okazję zaprezentować się w akcji przed własną publicznością. Ich rywalem był zespół Zepter Legionowo, drużyna, której dotychczas nie udało się jeszcze zdobyć punktów podczas ligowych zmagań w tym sezonie. Teoretycznie puławianie byli więc faworytem tego spotkania.

Mecz wcale nie należał do łatwych dla gospodarzy. Wprawdzie po 6. minutach puławianie po kilku dobrych akcjach odskoczyli na prowadzenie 5:2, jednak niedługo potem goście zdołali zmniejszyć przewagę. Przez większą część pierwszej połowy to puławscy piłkarze ręczni byli na prowadzeniu, jednak goście grali ambitnie i końcówka pierwszej części należała do nich. Po pierwszych 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 18:18.

W drugą część meczu lepiej weszli gracze Legionowa, którzy w pewnym momencie osiągnęli choćby czterobramkową przewagę. Wtedy gracze Azotów włączyli drugi bieg i zaczęli grać zdecydowanie skuteczniej od swoich rywali. W pewnym momencie puławianie zawiązali serię aż 5 bramek z rzędu. Ostatecznie puławianie zwyciężyli 39:35. Aż 11 trafień w tym meczu zaliczył Łukasz Gogola.

Kolejnym rywalem Azotów już w najbliższą środę o godz. 20:30 będzie zespół mistrza Polski Orlen Wisły Płock, spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.