Prognozowana na dzisiaj temperatura na terenie gminy Wieluń wynosi do 32° Celsjusza, a w najbliższych dniach będzie jeszcze cieplej. Dlatego tak ważne jest, aby o siebie dbać w czasie upału.
Dbajmy o siebie poprzez picie odpowiedniej ilości wody. Niech ta butelka, przysłowiowa butelka z wodą, towarzyszy nam w ciągu dnia i będzie notorycznie uzupełniana. Jest to bardzo ważne. Oprócz tego dbajmy o nakrycie głowy, nie eksponujmy ciała na bezpośrednie promienie słoneczne. Dbajmy również o zastosowanie odpowiednich kremów z wysokimi filtrami,żeby zabezpieczyć naszą skórę przed poparzeniami. Pamiętajmy o tym, aby w tych takich stricte godzinach południowych te wyjścia ograniczyć do minimum, korzystać z wycieczek, spacerów w godzinach południowych, kiedy to nie jesteśmy narażeni na bezpośrednie upały.
– mówiła Monika Bednarek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu.
Upał niesie ze sobą ryzyko odwodnienia i udaru cieplnego. Pamiętajmy, iż niebezpieczny bywa również dla naszych czworonożnych przyjaciół. O nich również trzeba odpowiednio zadbać!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego kraju ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem. W Łódzkiem obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu zaprasza na bezpłatną zimną wodę – stoisko znajduje się na Placu Legionów
Zwierzętom też doskwiera upał. Wystawianie miseczek z wodą mile widziane!

1 godzina temu














