Fotel lidera świętokrzyskiej okręgówki dla Kamiennej Brody. Trzy trafienia Klaudiusza Marca

To popołudnie należało do graczy Tomasza Wójtowicza. W sobotnim starciu 8. kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej, grająca przed własną publicznością Kamienna Brody pokonała 3:1 Spartę Dwikozy. Triumf gospodarzy pozwolił im przynajmniej na kilkadziesiąt godzin zasiąść w wygodnym fotelu lidera rozgrywek. Ekipa z Brodów była w tym meczu stroną dyktującą warunki w zasadzie od pierwszego gwizdka arbitra. W 8 minucie rezultat otworzył napastnik Kamiennej Klaudiusz Marzec. 23-letni snajper zresztą nie tylko w tej sytuacji przyczynił się od tego, iż gospodarze mogli cieszyć się z wygranej. Wychowanek starachowickiego Sokoła oraz były zawodnik takich klubów jak: Korona Kielce czy Star Starachowice zakończył spotkanie z hat trickiem na koncie. Było to możliwe dzięki jego skutecznej postawie w polu karnym rywala. Marzec futbolówkę w siatce umieszczał jeszcze w 21, a także 50 minucie.

Miejscowi prowadzili wówczas 3:0 i było niemal pewne, iż sięgną po pełną pulę. Kamienna de facto mogła pokusić się o jeszcze wyższą wygraną. W słupek trafił pomocnik Jan Szymański, a w kilku innych sytuacjach swoją drużynę przed stratą kolejnych goli ratował bramkarz Mateusz Kuszaj. Triumf Kamiennej pozwolił na awans na pozycję lidera tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej.