Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Hiszpan Pau Resta odchodzi z Korony Kielce. 25-letni obrońca na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do ligowego rywala Żółto-Czerwonych GKS Katowice.
Pau Resta piłkarzem Korony został w lipcu 2024 roku, przychodząc z trzecioligowego hiszpańskiego klubu CE Sabadell. W trakcie pobytu w Kielcach stał się jednym z ważnych punktów drużyny. Przez dwa sezony zaliczył 54 występy w żółto – czerwonych barwach, z czego 49 w PKO BP Ekstraklasie. Strzelił osiem goli i zanotował dwie asysty.
Fachowy portal Transfermarkt obecną wartość wychowanka Girona FC wycenia na 1,5 mln euro. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kielecki klub otrzyma z GKS Katowice 0,5 miliona euro. Warto jednak podkreślić, iż Pau Resta był związany z Koroną umową kończącą się w czerwcu przyszłego roku i nie chciał jej przedłużyć.



1 godzina temu
















