HOKEJ. „Pasy” zwycięskie w Nowym Targu

podhaleregion.pl 3 godzin temu

Nie było niespodzianki w hokejowych derbach Małopolski. Hokeiści Podhala Nowy Targ – mimo ambitnej postawy – przed własną publicznością przegrali z Comarch Cracovią.

Trener Podhala Marek Batkiewicz miał do dyspozycji zaledwie 15 zawodników, w tym 2 bramkarzy. Obowiązki w ligach młodzieżowych nie pozwoliły na występ m.in. Danielowi Bryniarskiemu, Szczepanowi Żółtkowi oraz Krystianowi Wikarowi, a od zespołu odsunięty został Filip Wielkiewicz.

Trudno więc było się spodziewać, iż nowotarżanie w takich okolicznościach postawią się drużynie z Krakowa, w której oficjalny debiut w pierwszym zespole zaliczył Kacper Malasiński, a w bramce – po raz pierwszy w tym sezonie – wystąpił Oskar Polak. Obaj ci zawodnicy to wychowankowie „Szarotek”. Zresztą zawodników wywodzących się z Nowego Targu w kadrze Cracovii było w tym meczu łącznie sześciu.

Niespełna 7 minut utrzymywał się w tym meczu wynik bezbramkowy. Cracovia objęła prowadzenie, wykorzystując liczebną przewagę, za sprawą mocnego strzału Brandhammara. Chwilę później kilka zabrakło, aby wyrównał Szczechura, który ostemplował słupek. W 14. minucie krakowianie ponownie skorzystali z kary nałożonej na zawodnika Podhala i podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Lundgren. Odpowiedzieć mógł Szczerba, ale w sytuacji sam na sam z Polakiem chybił. Akcja gwałtownie przeniosła się na drugą stronę lodowiska, gdzie Younan po raz trzeci zmusił Bizuba do kapitulacji.

W drugiej tercji to Podhale jako pierwsze cieszyło się ze zdobycia gola. W 25. minucie Tomasik świetnym podaniem uruchomił Szczechurę, który wygrał pojedynek z Polakiem. Odpowiedź gości przyszła jednak szybko, bo już po 80 sekundach. Cracovia po raz trzeci w tym meczu wykorzystała grę w przewadze 5 na 4, a tym razem do bramki Podhala trafił Johansson. W 31. minucie to goście złapali karę techniczną, a w liczebnej przewadze drugiego gola dla gospodarzy zdobył Kamiński, dobijając strzał Mrugały. Nowotarżanie poszli za ciosem i w 34. minucie, po szybkim kontrataku i trafieniu Szczerby, przewaga Cracovii stopniała do zaledwie jednej bramki. W końcówce tej tercji gospodarze skutecznie wybronili się z dwóch kolejnych osłabień liczebnych, a kluczową rolę w tym fragmencie meczu odegrał Bizub.

W tercji trzeciej krakowianie już skutecznie ostudzili zapędy gospodarzy. Ledwie po 65. sekundach od wznowienia gry w tej odsłonie na 5:3 dla Cracovii trafił Younan, a w 48. minucie kolejnego gola dla przyjezdnych dołożył Mocarski. W 53. minucie nowotarżanie stracili bramkę, mimo liczebnej przewagi na lodzie. Po kontrataku na listę strzelców wpisał się Wahlgren. W 58. minucie rozmiary porażki Podhala zmniejszył Szczerba.

Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 4:7 (0:3, 3:1, 1:3)

0:1 Brandhammar – Johansson, Olsson (06:37, 5/4)

0:2 Lundrgen – Younan, Wahlgren (13:32, 5/4)

0:3 Younan – Lundrgen, Kruczek(15:50)

1:3 Szczechura – Tomasik (24:09)

1:4 Johansson – Brandhaammar, Olsson (25:29 5/4)

2:4 Kamiński – Mrugała (30:03, 5/4)

3:4 Szczerba – Szczechura Kolusz (33:31)