Inwestujemy w dostępność – platforma dla osób z niepełnosprawnościami

3 godzin temu

W Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie, w łączniku pomiędzy urzędem miasta a starostwem na I piętrze, uruchomiono platformę schodową dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze B. Koszt platformy wyniósł 36 039 zł, z czego PFRON sfinansował 35%.

Dzięki montażowi platformy oraz windzie znajdującej się w budynku Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów, I piętro budynku starostwa stało się dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Ułatwiony został dostęp do kluczowych wydziałów i biur:

  • Wydziału Komunikacji,
  • Wydziału Finansowego,
  • Biura Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego,
  • Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Idź do oryginalnego materiału