Judo. Zawodnicy MOSiR-u Bochnia najlepsi podczas turniejów w Zakopanem

W miniony weekend zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Turnieju Judo oraz VI Memoriale Józefa Chowańca w Zakopanem. W sumie przywieźli 22 medale (14 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) i wygrali klasyfikację medalową obu turniejów.

Podczas dwóch dni wystartowało 381 zawodników z 33 klubów, z 5 krajów: Polski, Francji, Czech, Ukrainy i Słowacji. Rywalizowali oni w 4 grupach wiekowych.

22 medale zawodników MOSiR-u

W ciągu dwóch dni bochnianie pod opieką trenerów Wojciecha Tworzydły i Sebastiana Serwińskiego zdobyli w sumie 14 złotych medali, 3 srebrne, 5 brązów, 2 czwarte miejsca, 1 piąte i 1 siódme.

Znakomite wyniki bochnian pozwoliły im na zajęcie w klasyfikacji medalowej 1. miejsc w obydwu turniejach. – Powtórzyliśmy sukces z zeszłego roku, kiedy to również zdobyliśmy 1. miejsca – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

13 medali na VI Memoriale Józefa Chowańca

W pierwszym dniu zawodów walczyli młodsi judocy (dzieci U11 i U9). Bochnianom, którzy występowali pod opieką trenera W. Tworzydły, udało się zdobyć 13 medali (9 złotych i 4 brązowe) oraz 2 czwarte i 1 siódme miejsce:

9 medali w XXVII Turnieju Judo w Zakopanem

W drugim dniu, podczas XXVII Międzynarodowego Turnieju Judo w Zakopanem starsi bochnianie (młodzicy U13 i U15) pod okiem trenera Sebastiana Serwińskiego wywalczyli w sumie 9 medali (5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy) oraz 1 piąte miejsce: