Kilkaset dzieci wyjedzie na wakacje dzięki kieleckiej Caritas

2 godzin temu
Zdjęcie: Atrakcyjne wakacje z kielecką Caritas


Około 600 dzieci skorzysta w tym roku z wakacyjnego wypoczynku dzięki Caritas Diecezji Kieleckiej. 400 z nich będzie wypoczywało nad morzem Bałtyckim i w górach.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, iż zaplanowano cztery turnusy nad morzem Bałtyckim w Chłapowie i jeden turnus w Zakopanem.

– Chcemy, by dzieci odpoczęły. Dlatego zaplanowaliśmy wiele wycieczek, gier i zabaw oraz innych aktywności. Chcemy również w te typowo wakacyjne, rekreacyjne działania wpleść też takie aspekty profilaktyczne, by pomagać tym dzieciom radzić sobie z różnymi problemami – zapowiada.

Z kolei z półkolonii, czyli wypoczynku w miejscu zamieszkania skorzysta ok. 200 dzieci.

– Bazą tego wypoczynku będą świetlice środowiskowe. Mamy do tego dobrze przygotowane placówki w Kielcach, ale także w Chmielniku i Jędrzejowie. Dzieci w ramach półkolonii będą nie tylko spędzać czas w świetlicach, ale także zwiedzać nasz region. Odwiedzą m.in. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Góry Świętokrzyskie, czy Sandomierz – dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Pieniądze na organizację kolonii i półkolonii, czyli ponad milion złotych, pochodzą z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, dofinansowania ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach, a także od gmin, które współpracują z kielecką Caritas.


Idź do oryginalnego materiału