KPR Gminy Kobierzyce zagra o Ligę Europejską!

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
Piłkarki manualne KPR Gminy Kobierzyce wygrały w Turcji 27:26 (12:16) z Aramada Praxis Yalikavakspor w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu górę też były wicemistrzynie Polski i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Po zwycięstwie we własnej hali 36:27 rewanż w Turcji wydawał się być tylko formalnością, ale po kwadransie było 10:4 dla Aramady i w ekipie wicemistrzyń Polski zaczęło się robić nerwowo. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, ale cały czas kilkoma bramkami prowadziły mistrzynie Turcji. W pierwszych minutach po przerwie obraz gry się nie zmienił, przez cały czas spotkanie było wyrównane i zespół Aramada prowadził kilkoma bramkami. Przy stanie 19:15 wicemistrzynie Polski rzuciły cztery gole, straciły jednego i na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Kiedy kilka chwil później Zuzanna istotny wyprowadziła KPR na prowadzenie 23:22, losy dwumeczu były praktycznie rozstrzygnięte. Ekipa trenera Marcina Palicy kontrolowała już do końca mecz i pewnie awansowała do następnej rundy. Kolejnym rywalem KPR będzie Larvik HK z Norwegii. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Aramada Praxis Yalikavakspor – KPR Gminy Kobierzyce 26:27 (16:12) Pierwszy mecz: KPR – Aramada 36:27. Awans: KPR. KPR Kobierzyce: Patrycja Chojnacka – Zuzanna Ważna 6, Magdalena Drażyk 6, Wiktoria Kocińska 4, Mariola Wiertelak 4, Marcelina Polańska 4, Justyna Świerczek 2, Patrycja Kozioł 1, Anastazja Melekestseva 0, Aleksandra Zaleśny 0. Najwięcej dla Aramady: Armina Isic i Ceylan Aydemir po 5, Bilgenur Ozturk 4 .