42 członków kół Związku Emerytów, Rencistów powiatu ostrzeszowskiego wypoczywało na wiosennych wczasach w Niechorzu. Zarząd Oddziału Rejonowego PZER w Ostrzeszowie wiosenne wczasy nad Bałtykiem zorganizował w dniach od 22 maja do 1 czerwca w Niechorzu.
Poniżej relacja Zarządu ZOR PZER w Ostrzeszowie:
„Niechorze powitało nas piękną słoneczną pogodą. Dom wczasowy Poręba, w którym gościliśmy, otoczony jest zielenią i położony zaledwie kilka minut spacerem od morza. A hasło Jesz kiedy chcesz i ile chcesz królowało w stołówce, gdzie bardzo smaczne posiłki serwowane były w formie szwedzkiego stołu.
Pogoda bardzo nam dopisywała i od wczesnych godzin rannych odbywaliśmy długie spacery brzegiem morza, a podczas wieczornych spacerów podziwialiśmy zachód słońca.
W czasie turnusu indywidualnie zwiedzaliśmy latarnie, motylarnię oraz muzeum figur woskowych w Niechorzu. Meleksem odbyliśmy wycieczkę do pobliskiego Rewala i Pobierowa, gdzie podziwialiśmy Hotel Gołębiewski, a w niedalekim Pustkowiu widzieliśmy Bałtycki Krzyż Nadziei, który jest dokładną repliką krzyża na Giewoncie.
Podczas turnusu odwiedziła nas grupa seniorów z zaprzyjaźnionego Klubu Senior+ Bratek z Ostrzeszowa, która w tym czasie przebywała na wczasach w pobliskim Rewalu.
W trakcie turnusu odbyły się dwa wieczorki taneczne połączone z grillem, w których uczestniczyły grupy emerytów z okolic Kutna i Dąbrowy Górniczej goszczące również w tym czasie w naszym domu wczasowym. Podczas pobytu zorganizowano Dzień Matki i Ojca, w ramach którego przewodnicząca ZOR złożyła uczestnikom wczasów życzenia i wręczyła drobne upominki.
Po 10 dniach pobytu w Niechorzu wypoczęci, opaleni i zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy ze śpiewem na ustach do Ostrzeszowa, planując już po drodze jesienne wczasy w Mielnie, na które wszystkich chętnych zapraszamy”.









2 godzin temu










