KS AZS AJP Gorzów odkrył drugą kartę w talii trenera Dariusza Maciejewskiego na sezon 2026/2027. W gorzowskich barwach pozostaje Magdalena Kloska, dla której minione rozgrywki były przełomowe i pełne debiutów na najwyższym poziomie!
Sezon 2025/2026 był dla Magdaleny Kloski wyjątkowy. Młoda rozgrywająca zadebiutowała w ORLEN Basket Lidze Kobiet, a już na początku rozgrywek sięgnęła po statuetkę MVP Superpucharu Polski. W swoim premierowym sezonie na parkietach ekstraklasy zdobyła 130 punktów, dokładając do tego 25 zbiórek i 14 asyst, co przełożyło się na średnią 4,8 punktu na mecz.
To jednak nie koniec powodów do zadowolenia. W minionym sezonie Magdalena zadebiutowała również w rozgrywkach EuroCup Women, zbierając cenne doświadczenie w europejskiej rywalizacji. Równolegle była jedną z liderek zespołów młodzieżowych Enea AZS AJP Gorzów. W rozgrywkach mistrzostw Polski U19 notowała średnio 22,7 punktu na mecz, natomiast w Krajowej Lidze Koszykówki (I LIGA) zdobywała średnio 26,8 punktu oraz 2,2 asysty.
Wywalczyła także srebrny medal mistrzostw Polski 3×3 U23 i została wybrana do All Stars turnieju finałowego w Olsztynie. w tej chwili przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U20, przygotowując się do udziału w Mistrzostwach Europy.
„To był dla mnie bardzo dobry sezon. Komfortowo mi się pracowało, dziewczyny były super, tworzyłyśmy fajny zespół. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego sezonu, w którym zadebiutowałam w polskiej ekstraklasie. Był to duży przeskok z koszykówki młodzieżowej do seniorskiej, ale myślę, iż mogę być zadowolona ze swojej gry. Wierzę, iż z każdym kolejnym rokiem będzie zdecydowanie lepiej” – mówi Magdalena Kloska.

1 godzina temu














