Niebezpieczne upały we Francji

2 godzin temu

Francuska Narodowa Agencja Zdrowia Publicznego poinformowała w niedzielę, iż od minionej środy zarejestrowano około 1000 zgonów więcej w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

We Francji dobiega końca okres upałów, które okazały się bardziej intensywne niż kiedykolwiek wcześniej.

„Od 24 czerwca zaobserwowano około 1000 dodatkowych zgonów w porównaniu z poprzednimi miesiącami” - podała agencja, zastrzegając, iż nie są to dane ostateczne.

Sprecyzowała następnie, iż 24 czerwca odnotowano ponad 1200 zgonów. W każdym z kolejnych dni, 25 i 26 czerwca, potwierdzono ponad 1400 zgonów.

JG, PAP

Idź do oryginalnego materiału