Zbiorniki retencyjne wyczerpane. Woda znika z kranów
W związku z afrykańskimi temperaturami drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na wodę. Jak informuje Borecki Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., sytuacja na Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Zalesiu stała się krytyczna.
Z powodu utrzymujących się wysokich temperatur oraz bardzo dużego zużycia wody na SUW Zalesie doszło do wyczerpania zapasów wody w zbiornikach retencyjnych, co spowodowało czasową przerwę w dostawie wody.
Dla wielu mieszkańców oznacza to suche krany w upalne popołudnie. w tej chwili trwa intensywne uzupełnianie zbiorników retencyjnych, aby jak najszybciej przywrócić stabilne dostawy do gospodarstw domowych.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GRAFIKĄ - KLIKNIJ, iż PRZECZYTAĆ
https://zwielkopolski24.pl/wiadomosci/pilny-komunikat-dla-mieszkancow-woj-wielkopolskiego-ekstremalne-zagrozenie/kPuMKufevgJEzEMeyAILApel wodociągów: ograniczmy zużycie do minimum
Samo napełnianie zbiorników przez BZWiK może jednak nie wystarczyć, jeżeli nie zmienią się nawyki konsumentów. Wodociągi apelują do mieszkańców o solidarność i rozwagę w dysponowaniu kurczącymi się zasobami.
Do czasu ustabilizowania się sytuacji mieszkańcy proszeni są o:
- Ograniczenie zużycia wody wyłącznie do niezbędnych potrzeb (higiena, cele spożywcze).
- Całkowite powstrzymanie się od podlewania ogrodów i trawników.
- Zrezygnowanie z napełniania przydomowych basenów.
- Zaniechanie mycia pojazdów.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GRAFIKĄ - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ
https://gostynska.pl/wiadomosci/ta-woda-moze-sie-wkrotce-skonczyc-wtedy-bedzie-problem-apel-dyrektora-zakladu-wodociagow/LBGalAHNs8sfLCw8oKfGOdpowiedzialność spoczywa na nas wszystkich
Przedsiębiorstwo przeprasza za zaistniałe utrudnienia i dziękuje za wyrozumiałość, jednocześnie przypominając, iż w obliczu tak skrajnych zjawisk pogodowych, odpowiedzialność za zasoby wodne spoczywa na nas wszystkich.
Przy tak wysokich temperaturach, jakie prognozuje IMGW, najważniejsze dla uniknięcia kolejnych awarii będzie odpowiedzialne podejście każdego mieszkańca powiatu gostyńskiego.
Apele o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnyi wydały wszystkie zakłady wodociągowe obsługujące klientów z terenu powiatu gostyńskiego m.in. Międzygminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.
Źródło: MZWiK Strzelce Wielkie




.jpg)









