Niewykoszona trawa problemem dla kierowców i pieszych

1 dzień temu
Zdjęcie: 07.06.2019 Kielce. Trawa przy ulicy Warszawskiej / Jarosław Kubalski / Radio Kielce


Problem niewykoszonych ulic, chodników oraz zarośniętych pasów drogowych w Kielcach to temat, na który zwracają uwagę słuchacze Radia Kielce.

Jednym z takich miejsc są dwa przejścia dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego, w okolicy ronda Czwartaków. Zbyt wysoko rosnące krzewy powodują, iż kierowcy mają utrudnioną widoczność, co stwarza realne zagrożenie na drodze.

Kielczanie, z którymi rozmawiał nasz reporter zauważają problem.

– Wysoka trawa stwarza niebezpieczeństwo, ogranicza widoczność, w każdej chwili może ktoś wyjść zza takiego miejsca – mówi jeden z taksówkarzy.

– To duży problem, na przykład, gdy udajemy się w okolice bazarów. Tam jest takie miejsce, gdzie się skręca w prawo i jest tak zarośnięte w pasie drogowym pomiędzy ulicami, iż człowiek nie jest w stanie zauważyć osoby, która przechodzi przez pasy, bo te krzewy zasłaniają widoczność – podkreśla.

Kierowca dodaję, iż żywopłoty mogłyby rosnąć, ale należy je systematycznie skracać.

– o ile byłyby podcięte, byłaby o wiele lepsza widoczność, a tak czasami nie widzi się ulicy w ogóle. I stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa przede wszystkim pieszych, gdyż ich po prostu nie widać – zaznacza.

Marcin Januchta, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, zapewnia, iż instytucja reaguje na wszystkie zgłoszenia dotyczące niewykoszonych ulic, chodników oraz zarośniętych pasów drogowych.

– Jesteśmy odpowiedzialni za koszenie traw nie tylko przy przejściach dla pieszych, ale i w pasach drogowych. Takie działania realizujemy z pomocą Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które to zadanie realizuje zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ale niezależnie od tego, w sytuacjach takich, gdy trawa za mocno wyrosła i stwarza zagrożenie na tego rodzaju zgłoszenia oczywiście reagujemy. Pracownicy MZD jeżdżą po mieście i sprawdzają swoje sektory, w jakim one są stanie – zaznacza.

Marcin Januchta dodaje, iż pracownicy MZD nie są w stanie natychmiast wszędzie dotrzeć.

– Miasto jest cały czas monitorowane, natomiast nie jest tak, iż my w każdej sekundzie dnia możemy być we wszystkich miejscach, dlatego też o ile są takie punkty, gdzie rzeczywiście jest wymagana nasza interwencja, bardzo prosimy o kontakt z nami, bądź telefoniczny, bądź wysyłając taką informację na adres mailowy – zachęca.

Zgłoszenia dotyczące niewykoszonych traw przy przejściach dla pieszych i w pasach drogowych można zgłaszać mailowo poprzez Biuro Obsługi Interesanta: [email protected] lub skorzystać z aplikacji Ulepszamy Kielce, wówczas informacja wraz ze zdjęciem również trafi do Miejskiego Zarządu Dróg.


Idź do oryginalnego materiału