Agresywny mężczyzna, który miał zaatakować ochroniarza niebezpiecznym narzędziem, został ujęty przez strażników miejskich. Ochrona osiedla poprosiła o pomoc wobec grupy spożywających alkohol, którzy nie stosowali się do przepisów porządkowych.

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 22:25, ochrona budynku przy ulicy Garwolińskiej zgłosiła, iż ma problem z osobami pijącymi i zachowującymi się agresywnie. Strażniczka i strażnik z VII Oddziału Terenowego nawiązali na miejscu kontakt z pracownikiem ochrony, który poinformował, iż został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę narzędziem przypominającym nóż. Funkcjonariusze udali się w kierunku w którym, miał oddalić się agresywny mężczyzna. Ze względu na ryzyko pojawienia się innych uczestników niedawnej imprezy oraz posiadania niebezpiecznego narzędzia, na wsparcie został wezwany drugi patrol straży miejskiej. Dyżurny zawiadomił też o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji policję. Mężczyznę, w którym ochroniarz rozpoznał napastnika, zlokalizowano na pobliskim przystanku autobusowym. Uwagę strażników zwróciło jego dziwne zachowanie. 53-latek wyrysował w powietrzu linię, której zakazał strażnikom przekraczać, raz po raz zmieniał zdanie w sprawie posiadania noża, był bardzo pobudzony i wtrącał niezrozumiałe słowa. Z uwagi na irracjonalne zachowanie i zagrożenie, jakie stanowił dla siebie i otoczenia, mężczyzna został obezwładniony, a na miejsce wezwano pogotowie. Policja ustaliła, iż ujęty nie jest poszukiwany. Nie znaleziono też przy nim noża. Mężczyzna był trzeźwy. Decyzją ratowników, karetka zabrała go na obserwację do szpitala.
Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
- Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
- Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
- Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas interesujący temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas
















