Dwie pacjentki, lekarz i pielęgniarka zostali ranni po ataku nożownika w jednym ze szpitali w Jastrzębiu-Zdroju. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Napastnik został obezwładniony przez personel medyczny, a następnie zatrzymany przez policję.
Tuż po godzinie 18 do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju wszedł 19-letni mężczyzna, który, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, z niewyjaśnionych przyczyn udał się na oddział szpitalny i zaatakował nożem znajdujących się tam pacjentów. Okoliczności i motyw jego działania badają śledczy.
Zaatakował pacjentki i personel
Według relacji świadków i ustaleń policji napastnik zaatakował dwie pacjentki przebywające na oddziale gastrologii. Gdy sytuację zauważyli pracownicy szpitala, natychmiast ruszyli na pomoc, próbując powstrzymać agresora. W wyniku ataku ranne zostały dwie pacjentki, ordynator oddziału oraz pielęgniarka. Jedna z kobiet musiała przejść operację i w tej chwili znajduje się w stanie ciężkim. Stan pozostałych poszkodowanych jest stabilny.
Napastnika obezwładnili pracownicy
Funkcjonariusze dotarli do szpitala w momencie, gdy personel medyczny obezwładniał napastnika. Policjanci przejęli interwencję, zatrzymali 19-latka i przewieźli go do komendy. Badanie wykazało, iż mężczyzna był trzeźwy. Wstępny test potwierdził natomiast obecność środków odurzających w jego organizmie. Pobrano również krew do dalszych badań.
źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów KMP Jastrzębie-Zdrój

2 godzin temu











