Policja apeluje o ostrożność w trakcie upałów

1 dzień temu

Wieruszowscy policjanci wystosowali apel, aby w trakcie upałów choćby na chwilę nie zostawiać w samochodach dzieci i zwierząt.

Z uwagi na wysoką temperaturę apelujemy do wszystkich, aby nie pozostawiać dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie. Musimy pamiętać, iż wnętrze naszego pojazdu gwałtownie się nagrzewa, a przebywanie w takich warunkach może doprowadzić do przegrzania organizmu, a choćby do śmierci. o ile zauważmy dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym pojeździe, należy niezwłocznie zareagować i powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. o ile znajdziemy się w sytuacji, w której ocenimy, iż dojdzie do bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka czy zwierzęcia, dopuszczalne jest choćby wybicie szyby w pojeździe, aby jak najszybciej udzielić pomocy i uratować życie. Podczas podróży należy pamiętać o regularnych przerwach. Należy również zapewnić dzieciom i zwierzętom stały dostęp do wody.


– mówił Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Fot. KPP w Wieruszowie

Idź do oryginalnego materiału