Siatkówka: David Smith przedłużył kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ

2 tygodni temu

David Smith, środkowy kędzierzyńskiej ZAKSY, przedłużył kontrakt z klubem z Opolszczyzny na kolejny sezon. Amerykański siatkarz w zespole trójkolorowych występuje od 2019 roku.

W czasie pięciu sezonów gry w klubie z Kędzierzyna-Koźla, Smith trzykrotnie zdobył złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów, również trzy razy wygrywał Superpuchar Polski. Ponadto zawodnik ma w dorobku trzy zwycięstwa w rozgrywkach o Puchar Polski oraz mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa kraju. W zeszłorocznym finale siatkarskiej Ligi Mistrzów w Turynie David Smith został wybrany MVP zawodów.Przypomnijmy, iż w tym sezonie rozgrywek PlusLigi ZAKSA zajęła po raz pierwszy od wielu lat miejsce poza strefą medalową. Ostatecznie kędzierzynianie zakończyli rywalizację dopiero na 10. miejscu.