Szczypiorniści – mastersi zakończyli sezon

2 godzin temu

Piłkarze ręczni – mastersi WKS Grunwald Poznań zakończyli sezon. – Za nami niezwykle intensywne i pełne emocji tygodnie. I co ważne obfitujące w sukcesy – mówi prezes Michał Bąk. Zespół, który w dużej mierze tworzą zawodnicy z powiatu poznańskiego w minionych miesiącach zagrał w szesnastu turniejach ogólnopolskich. Dwa z nich wygrał, i sześciokrotnie stawał na podium. Jedna z tych zwycięskich imprez odbyła się w Poznaniu.

– Zdobyliśmy też wicemistrzostwo Polski w Gdańsku. Obroniliśmy srebro i udowodniliśmy, iż należymy do krajowej elity weteranów szczypiorniaka. Dzięki wsparciu m.in. powiatu poznańskiego zagraliśmy również na mistrzostwach Europy EHF Masters w Portugalii, gdzie wywalczyliśmy piąte miejsce – wylicza prezes klubu i jednocześnie dodaje, iż teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. – Wierzymy, iż okres wakacyjny pozwoli wyleczyć boiskowe urazy, zregenerować siły i zresetować głowy. Już we wrześniu usłyszymy pierwszy gwizdek nowego sezonu. Ruszymy w Polskę z nową energią, by dalej walczyć – dodał.

Idź do oryginalnego materiału