Prawie trzysta osób, w tym sto z poza województwa lubuskiego, ukończyło szkolenia w zakresie elektromobilności. W programie kursu było serwisowanie pojazdów elektrycznych i stacji ładowania. – Uczestnicy kursów to uczniowie i studenci, a także specjaliści w podobnych zawodach – mówi Grzegorz Kenigsberg, dyrektor Centrum Kształcenia i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, gdzie mieści się Branżowe Centrum Umiejętności.
– Szkolenie fachowców w dziedzinie elektromobilności zrealizowane zostało na wysokim poziomie – mówi Mariusz Stokłosa, nowosolski starosta..
W województwie lubuskim są cztery Branżowe Centra Umiejętności, w tym jedno w dziedzinie elektromobilności.

1 godzina temu












