W Poznaniu ma powstać nowe centrum sportowe?

2 tygodni temu

W naszym mieście planuje się stworzenie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych. To świetna nowina dla miłośników siatkówki. Ale czy ten pomysł się uda i ośrodek rzeczywiście powstanie?

W całej Polsce środowisko siatkarskie zwraca uwagę na brak odpowiednich obiektów sportowych dedykowanych właśnie tej dyscyplinie. Zawodnicy i zawodniczki zjeżdżają się z całego kraju na istniejące kryte boiska, np. w Gliwicach. Dlatego siatkarze i siatkarki wyczekują kolejnych inicjatyw ze strony podmiotów publicznych w celu poprawy sytuacji.

– Polska jest daleko w tyle za sąsiadami, jeżeli mowa o całorocznej infrastrukturze. W samej Pradze krytych boisk jest około 60, w Berlinie ponad 40. W całym naszym kraju można naliczyć jedynie 12, w tym 4, z których korzysta kadra Polski – poinformował zespół siatkarzy Napiachu.pl.

fot. P. Rychter Lotto Plaża Wolności / Facebook

Siatkówka plażowa Poznań

Poznaniu ma największe szanse na powstanie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych. Władze miasta, we współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji oraz organizacjami Proskos i Piach i Podróże, zainicjowały i sfinansowały projekt całorocznego zadaszonego kompleksu czterech boisk.

Centrum sportowe dla siatkarzy Poznań

Przewiduje się, iż nowy obiekt miałby powstać na os. Piastowskim przy już istniejących czterech boiskach otwartych, należących do Piach i Podróże. Projekt centrum sportowego obejmuje wiele udogodnień dla miłośników siatkówki, takich jak system grzewczy podgrzewający piasek, podnoszone ściany umożliwiające użytkowanie obiektu również latem oraz dostosowaną wysokość do organizacji imprez międzynarodowych.

fot. Miasto Poznań, POSiR

Nowe miejsce miałoby być przeznaczone nie tylko dla miłośników siatkówki, ale także dla graczy w tenisa plażowego, piłkę ręczną plażową oraz beach soccer. Dodatkowo planowane są różne inne aktywności na krytym dachem piachu, takie jak zumba, zajęcia z przygotowania motorycznego, joga czy crossfit na piasku.

Centrum Sportów Plażowych

Aktualnie realizowane są dyskusje dotyczące pozyskania funduszy na pełne sfinansowanie planowanej inwestycji. Projekt otrzymał już pozwolenie na budowę, które jest ważne przez najbliższe dwa lata.

– Taki obiekt to ogromna szansa na rozwój siatkówki plażowej w Polsce i odpowiedź na rosnący popyt. W samym Poznaniu i okolicach są tysiące plażowiczów, którzy przyszliby pograć na takich całorocznych boiskach – komentuje Marcin Szczechowicz, prezes Akademii Proskos i właściciel Piach i Podróże.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału